فودکورت مرکز تجاری اپال

مجتمع تجاری و تفریحی اپال سعادت آباد، بزرگترین مرکز خرید شمال غرب تهران است که شامل مراکز خرید، فروشگاه ها، بوتیک ها، امکانات تفریحی و سرگرمی، فودکورت، کافی شاپ، رستوران، سینما، شهربازی و موارد بسیار دیگری می باشد. ساخت این مجموعه بزرگ از سال 1392 آغاز و در سال 1398 افتتاح شد.

شرکت سنگ مصنوعی اورانوس افتخار همکاری با این مجموعه بزرگ را در ساخت قسمت های مختلفی ازجمله ستون های ورودی مجموعه، پوشش کلیه ستون ها در کلیه طبقات، کانترهای پذیرش، کانترهای رستوران ها و فودکورت، روشویی عمومی سرویس های بهداشتی و سرویس های کودک در کلیه طبقات، پوشش دیوارهای دکوراتیو، ساخت و اجرای نیمکت های فودکورت، ساخت و اجرای گلدان های دکوراتیو و … داشته است.

شایان ذکر است که متریال استفاده شده در این قسمت ها از سنگ مصنوعی اورانوس بوده و اجرای کارها نیز توسط مجریان خبره و مجرب از مجموعه بزرگ اورانوس انجام شده است.  

فودکورت مرکز تجاری اپال:

فودکورت مرکز تجاری اپال یکی از زیباترین و خاص ترین بخش های این مجموعه است که در طبقه نهم و با مشارکت مجموعه اورانوس اجرا شده است. طراحی کلی این بخش تقریبا بصورت صنعتی می باشد و از ترکیب متریال هایی همچون فلز، سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی استفاده شده است؛ اما با این حال، استفاده از گیاهان سبز و حیات بخش در ترکیب با تمامی متریال های سرد و بی جان به کار رفته، باعث شده نمای کلی این بخش، حس سبزینگی و حیات را به بیننده منتقل کنند.

ستون های کورینی:

ستون های بزرگ کورینی که در این بخش دیده می شود، ساخته و اجرا شده توسط شرکت سنگ مصنوعی اورانوس می باشد. این ستون ها نمای اصلی این بخش هستند و عظمت این مجموعه را به خوبی نمایان می کنند. ترکیب ظرافت اجرا در عظمت این ستون ها، ویژگی منحصربفردی است که با سنگ مصنوعی کورین اورانوس فراهم آمده است و توانسته ایم در این امر موفق عمل کنیم.

همانطور که در ستون های اشکی مشاهده می شود، به دلیل خاصیت فرم پذیری سنگ مصنوعی کورین، این امکان میسر شده که طرح و فرم دلخواه خود را بر روی این قسمت اجرا کنیم و ماهیت سخت بودن سنگ نتوانسته مانع اجرای چنین طرح زیبایی شود.

فلاورباکس های کورینی:

دو سبک فلاورباکس در این قسمت اجرا شده است که یکی از آنها بصورت مستطیلی و کاملا ساخته شده توسط کورین است و دیگری بصورت هلالی شکل و ترکیبی از کورین و فلز می باشد. فلاورباکس های مستطیلی با اندازه های مختلف بصورت یک مجموعه چندتایی بر روی یک دیوار در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. فلاورباکس های هلالی بر روی یک دیوار فلزی بسیار بزرگ، در وسط مجموعه اجرا شده اند. سنگ کورین استفاده شده در این فلاورباکس های کورینی به رنگ قرمز آتشین است و در کنار رنگ سبز گیاهان و فلز تیره، ترکیبی چشمگیر رقم زده است.

نیمکت های قرمز کورینی:

از فاصله دور که به این نیمکت ها نگاه می کنیم، شاید اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند، هنر اوریگامی باشد. هنر خلق اثری زیبا با خط و خطوط تا شده ی کاغذ. اما قسمت عجیب این بخش این است که این اثر هنری بسیار زیبا توسط جسم سختی همچون سنگ مصنوعی خلق شده است.

خط و خطوط اجرا شده در این نیمکت کورینی به قدری با ظرافت اجرا شده است که متوجه هیچگونه درز و خط اتصالی نخواهید شد و کل کار بصورت کاملا یکپارچه اجرا شده است. همچنین، قسمت کوچکی که در گوشه این نیمکت ها به منظور قرار دادن گل و گیاه طبیعی در نظر گرفته شده است، زیبایی کار را دوچندان کرده است.

گلدان های ایستاده کورینی:

یکی دیگر از بخش هایی که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند، گلدان های ایستاده ای هستند که از جنس کورین و به رنگ سفید اجرا شده اند و با ترکیب گیاهان سبز، حیات و شادابی را به بخش فودکورت مجموعه آورده اند. این گلدان های کورینی در ارتفاع های متفاوتی اجرا شده اند؛ بعضی ها ارتفاعی بلندتر از قد انسان دارند و نمودی دیگر از عظمت و زیبایی این مجموعه هستند.

امکان اجرای کار بدون هیچگونه خط درز و اتصال و همچنین خاصیت فرم پذیری کورین، دو دلیل بسیار مهمی هستند که باعث اجرای بی نقص و خاص این گلدان های کورینی شده است.

قاب نشیمن های رنگی:

یکی دیگر از بخش هایی که در فودکورت مرکز تجاری اپال توسط مجموعه بزرگ اورانوس انجام شده است، قاب نشیمن های قرمز و زردی است که بصورت مستطیلی در چند گوشه ای از این بخش طراحی و اجرا شده اند. سنگ استفاده شده در دور تا دور این نشیمن ها از جنس کورین و به رنگ مشکی با دانه های براق اکلیلی می باشد که از دور چشم بیننده را به خود جذب می کند و وسوسه نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه را در این قاب زیبا برمی انگیزاند.

طراح گروه طراحی مجموعه اپال
مجری شرکت سنگ مصنوعی اورانوس
شهر تهران
    • سنگ مصنوعی اورانوس کد MT502-Metallic Night