مقاومت سنگ کورین در برابر حرارت، متوسط است؛ بنابراین بهتر است از قرار دادن مستقیم جسم داغ بر روی آن خودداری کنید و از صفحات ضد­حرارت استفاده کنید. در صورت تماس سنگ مصنوعی کورین با جسم داغ، سنگ تغییر رنگ می دهد که البته قابل تعمیر است.

خیر. درست است که مقاومت سنگ مصنوعی کورین اورانوس در برابر خط و خش بالاست، اما بهتر است از انجام این کار خودداری کنید و از تخته­ های برش استفاده کنید. اما اگر برحسب اتفاق خط و خشی روی سالید سرفیس ایجاد شد، می توان به راحتی با یک سنباده نرم آن را ترمیم کرد که باید حتما توسط یک فرد متخصص انجام شود.

بله. از آنجایی که تمامی صفحات کورین بدون خلل و حفره هستند و بصورت کاملا یکپارچه و بدون درز اجرا می شوند، کاملا آنتی باکتریال می ­باشند؛ به همین جهت برای استفاده در محیط­ هایی که بهداشت اولویت دارد، همچون حمام، سرویس بهداشتی، کانتر رستوران، آزمایشگاه و … بعنوان یک متریال محبوب شناخته می شوند.

بله. از آنجایی که سطح کورین آنتی باکتریال می باشد، جرم و باکتری فضایی برای نفوذ به آن و انباشتن ندارد. درواقع کورین بعنوان یک متریال پذیرفته شده جهت استفاده در محل هایی که قرار است در آن آشپزی شود، همچون رستوران ها و آشپزخانه های مسکونی شناخته شده است. لازم است قبل از تهیه غذا، از تمیز بودن کامل سطح اطمینان حاصل کنید. اگر بر روی سطح کورین گوشت خام قرار دادید، هرگز تا تمیزکردن و ضدعفونی کردن سطح، هیچ ماده غذایی دیگری را بر روی آن قرار ندهید. برای ضدعفونی کردن آن نیز می توانید از محلول آب فراوان با مقدار ناچیزی مایع سفیدکننده استفاده کنید. بعد از ضدعفونی کردن، سطح را با آب تمیز کنید. رها کردن مانده مواد غذایی بر روی سطح کورین، باعث ایجاد لکه های سخت خواهد شد.

برای نظافت روزانه سنگ کورین بهتر است از یک اسفنج و یا یک تکه پارچه نرم و کمی مایع ظرفشویی استفاده کنید، سپس با یک دستمال نم ­دار آن را پاک و در نهایت خشک کنید. در صورت ایجاد لکه بر روی صفحه کورین، بلافاصله آن را پاک کنید و به بعد موکول نکنید. همچنین به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه نباید از شیشه ­شوی استفاده کنید، زیرا این کار باعث کدر شدن سطح می شود. می توانید از پاک کننده های آمونیاکی جهت براقیت بیشتر نیز استفاده کنید.

مهم ترین ویژگی سنگ کورین که آن را از سایر متریال ها متمایز می کند، قابلیت فرم پذیری آن می باشد که امکان اجرای هرگونه طرح با هرگونه خم و پیچیدگی را فراهم می سازد. کافیست ایده ها و طرح های خاص خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید؛ مجریان متخصص اورانوس با زیرسازی های اصولی و درست، طرح های مدنظرتان را به بهترین نحو اجرا خواهند کرد.

بله. یکی از خواسته های مشتریان در هنگام خرید متریال کانترتاپ، امکان اجرای ابزار لبه می باشد تا صفحه کابینتی با لبه های طرح دار و خاص داشته باشند. این امکان در متریال هایی همچون ام دی اف یا اس پی ال وجود ندارد، اما در سنگ کورین قابلیت اجرای هرگونه ابزاری وجود دارد.

بستگی به نوع آسیبی که سنگ کورین می ­بیند، روش ترمیم آن متفاوت است. اگر بر روی سطح خط و خشی ایجاد شود، با پولیش قابل ترمیم است. در صورتیکه ترک­ ها عمقی باشد، با چسب همرنگ کورین و حتی اگر شکسته و کاملا جدا شده باشد، با چسب و پولیش مثل روز اول خواهد شد. لازم به ذکر است که تمامی این کارها باید توسط فرد متخصص در این زمینه انجام شود.

اگر منظور ترمیم کورین توسط ساب و پولیش و اجرا توسط یک فرد متخصص باشد، نباید نگران هیچگونه تغییر رنگی بود. اگر آسیبی به سنگ وارد شود که نیاز به تعمیر و جایگزین کردن بخشی از سنگ با یک قطعه کورین دیگر باشد، باید توجه داشت که حتما از بچ نامبر مشابه سنگ استفاده کرد. برای این منظور، معمولا فرد کورین کار قسمت های اضافه از سنگ اجرایی را به مشتری، به منظور استفاده در بخش تعمیرات احتمالی سنگ می دهد.

اگر نصاب کار شما مجرب و حرفه ­ای باشد، معمولا در بازه ­ی زمانی 3 الی 7 روز قابل اجرا می باشد.

شاید باور این امر سخت باشد، اما اگر به درستی از صفحات سنگ مصنوعی کورین مراقبت کنید، مادام ­العمر برای شما قابل استفاده هستند و به دلیل قابلیت ترمیم­ پذیری، به هیچ وجه نیاز به تعویض آن نخواهید داشت؛ مگر طرح و رنگ آن بعد از مدتی دیگر مورد پسندتان نباشد.

بطور طبیعی و در شرایط نرمال می توان با اطمینان گفت که سنگ کورین با مرور زمان دچار تغییر رنگ نمی شود، مگر اینکه در فضای خارجی استفاده شود که به هیچ وجه توصیه نمی شود و یا در معرض مستقیم نور خورشید بصورت مداوم و طولانی مدت قرار بگیرد.

نه ضرورتا! اگرچه می توان گفت که رنگ های روشن معمولا خط و خراش را کمتر نشان می دهند و نیاز به مراقبت مداوم کمتری دارند. تمامی رنگ های سالید سرفیس (کورین) از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند. بهتر است با فرد متخصص کورین کار جهت انتخاب طرح و رنگ مناسب برای محل مورد نظر خود مشورت کنید. به یاد داشته باشید، رنگ های تیره تر با براقیت بالاتر نیاز به مراقبت بیشتری دارند، اما حتی در صورت به وجود آمدن خراش با گذشت زمان، می توان آن را ترمیم و تعمیر کرد.

با وجود امکان استفاده از سنگ کورین در قسمت های مختلفی همچون میز، کانترتاپ، دیوارپوش، سینک، بدنه وان و … می توان گفت که این متریال برای استفاده در قسمت کف تولید نشده است.

امکان این امر وجود دارد، اما بستگی به نوع سینک و جزئیات نصب کانترتاپ دارد. با سازنده و نصاب کانترتاپ کورینی خود جهت دریافت راهنمایی بیشتر مشورت کنید.

اگر گرانیت به درستی درزگیری نشود، به آسانی لکه خواهد شد و محل تجمع باکتری، ویروس و قارچ خواهد شد. تمیز نگه داشتن درزها در گرانیت دشوار است. اما کورین اورانوس سطحی غیرقابل نفوذ و بدون درز دارد و هیچگونه جرمی در آن انباشته نخواهد شد. همچنین سطح کورین اورانوس مقاومت بیشتری در مقابل ضربه، نسبت به گرانیت دارد. بعلاوه، به دلیل خاصیت فرم پذیری کورین، امکان اجرای طرح های خمیده و متنوع در آن وجود دارد.

سرامیک/کاشی درزهای زیادی دارد که محل تجمع باکتری، ویروس و قارچ خواهد بود. درز بین کاشی ها باید مرتبا تمیز شود و اغلب ترک می خورد. اما کورین سطحی یکدست و بدون درز دارد و مقاومت بیشتری نسبت به کاشی/ سرامیک در مقابل ضربه دارد.

اندازه هر ورق کورین اورانوس 75 در 366 سانتی­ متر می باشد و برحسب متر طول محاسبه می شود. به دلیل قابلیت نصب یکپارچه و در صورت اجرای حرفه­ ای، این متریال معمولا پرتی یا دورریز بسیار کمی دارد.

برای مشاهده قیمت به روز تمامی محصولات اورانوس کلیک کنید.

از ابتدا سعی شده در تولید سنگ مصنوعی کورین اورانوس از طرح و رنگ­ های رایج و مورد پسند عموم مردم استفاده شود، اما در صورت تمایل برای تولید طرح و رنگ­ های سفارشی برای پروژه­ های بزرگ، مجموعه اورانوس قادر به همکاری با شما عزیزان می­ باشد.

این ضمانت شامل تعویض سنگ در حین اجرا و تا زمان تحویل کار می­ باشد؛ به شرطی ­که محصول سنگ کورین ما ایراد فنی داشته باشد.

کارخانه اورانوس در اقصی نقاط کشور، انبارها و نمایندگی ­های مختص به خود را دارد و بدین وسیله مشتریان عزیز می­ توانند با کمترین هزینه محصول این شرکت را تهیه نمایند. اما چنانچه محصول مورد نظر در انبار یا نمایندگی های شهر نزدیک به مشتری موجود نباشد، امکان تهیه و ارسال آن از سایر انبارها و نمایندگی های شهرهای دیگر وجود دارد و هزینه ارسال بر عهده مشتری خواهد بود.

اگر محصول مورد نظر در انبار موجود باشد، به محض سفارش و واریز مبلغ فاکتور، بار از طریق باربری به آدرس مورد نظر ارسال می­ گردد.