مراقبت و نگهداری از کورین (سالید سرفیس)

<strong>مراقبت و نگهداری از کورین (سالید سرفیس)</strong>

مراقبت و نگهداری از کورین (سالید سرفیس)

در طی سالیان اخیر، کورین جزو متریال هایی بوده است که بیشترین تقاضا را در میان دیگر متریال ها برای مصارف خانگی، تجاری و اداری داشته است. تمامی مواردی که با سالید سرفیس اجرا شده اند به کمترین مراقبت نیاز دارند تا ظاهر اولیه خود را حفظ کنند. از آنجایی که این متریال قابل تعمیر و ترمیم است، می توان به راحتی آن را به حالت اولیه برگرداند و مثل متریال های دیگر نیاز به جایگزینی ندارد. در این مطلب سعی داریم نکاتی مربوط به نوع نگهداری و مراقبت از کورین را ذکر کنیم که رعایت آنها باعث افزایش طول عمر این متریال خواهد بود.


مراقبت های روتین از سالید سرفیس

معمولا آب گرم و صابون، شوینده های آمونیاکی و دیگر شوینده های مخصوص سالید سرفیس که تایید شده هستند، بیشتر آلودگی را از سطح آن پاک می کنند و نیاز به استفاده از مواد شوینده خاص وجود ندارد. از استفاده شیشه شوی بر روی سطح کورین اجتناب شود؛ زیرا باعث ایجاد لکه بر روی سطح می شود.
سعی داشته باشید اگر آب بر روی سطح سالید سرفیس ریخته شد، همان لحظه پاک کنید تا لکه ای باقی نماند. معمولا اگر قطرات آب بصورت طولانی مدت و مداوم بر روی سطح کورین باقی بمانند، لکه های سفید از خود به جا می گذارند. بعضی از رنگ های کورین مثل رنگ های تیره تر، نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند تا ظاهر اولیه، یکدست و یکپارچه خود را حفظ کنند.
به خاطر داشته باشید حتی اگر در مراقبت و نگهداری کورین به نحو احسن عمل کنید، ممکن است بعد از مدتی نیاز به پرداخت و پولیش داشته باشد که به حالت اولیه خود بازگردد. البته که این پرداخت و پولیش صرفا جهت زیباسازی مجدد کورین است و بدون انجام این کار، مشکلی برای عملکرد آن پیش نخواهد آمد.

نگهداری سنگ کورین

مراقبت از کانترتاپ های کورین

پاک کردن بیشتر لکه ها از محلول آب گرم و صابون، پاک کننده های آمونیاکی (نه شیشه شوی) استفاده کنید و سطح را به خوبی خشک کنید. بعضی از شوینده های مخصوص سالید سرفیس که تایید شده هستند نیز برای این منظور قابل استفاده هستند.
جلوگیری از ایجاد لکه های آب سطح کورین را بعد از تمیزکردن توسط شوینده ها، به خوبی پاک و خشک کنید. اجازه ندهید لکه های آب بر روی سطح باقی بماند.
از بین بردن لکه های سخت آب از شوینده های مخصوص لکه آب یا از جرم گیرهای غیر اسیدی و غیرسایشی استفاده کنید.
ضدعفونی کردن گاه و بیگاه سطح را با محلول پاک کننده رقیق شده با نسبت 1 به 100(5 قاشق غذاخوری سفید کننده به یک گالن آب) ضدعفونی کنید. از تماس محلول سفیدکننده با چشم خودداری کنید و از دستورالعمل های نوشته شده بر روی خود محصول پیروی کنید.

مراقبت از سینک و روشویی کورین

تمیز کردن از روش هایی که در قسمت قبلی توضیح داده شد استفاده کنید یا از یک اسکاچ نرم برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید، استفاده از اسکاچ های زبر باعث ایجاد لکه و خط و خش بر روی سینک و روشویی کورین می شود.
ضدعفونی کردن یک چهارم سینک و روشویی کورین را با محلول پاک کننده رقیق شده (5 قاشق غذاخوری سفیدکننده به 1 گالن آب) پر کنید. مطمئن شوید مقداری از محلول به داخل آبراه نفوذ می کند تا آن قسمت نیز کاملا ضدعفونی شود. اجازه دهید محلول به مدت 15 دقیقه در داخل سینک یا روشویی باقی بماند. سپس اطراف و زیر سینک و روشویی را با همین محلول نیز کاملا تمیز کنید. در انتها، سینک را به خوبی آبکشی کنید و محلول را از تمام قسمت های آن پاک کنید.

جلوگیری از آسیب دیدن کورین بر اثر گرما

با اینکه سالید سرفیس نسبت به گرما مقاوم است، باید مثل تمامی متریال های دیگر، از تماس مستقیم جسم داغ با سطح آن جلوگیری کرد. به هیچ وجه تابه، قابلمه و سایر اجسام داغ را مستقیم بر روی سطح کورین قرار ندهید. این کار باعث ترکیدن سطح کورین و آسیب جدی به آن می شود.
برای مراقبت از کانترتاپ کورین همیشه از سه پایه مخصوص یا زیر قابلمه ای برای قرار دادن اجسام داغ بر روی سطح آن استفاده کنید. اگر لازم است در قسمتی از کانتر آشپزخانه لوازمی همچون مایکروفر یا آون توستر قرار دهید، حتما از زیر قابلمه ای یا هر وسیله مشابه آن استفاده شود که گرمای دستگاه بصورت مستقیم بر روی کورین نباشد.

مراقبت از کانتر کورینی
نگهداری کانتر سالید سرفیس

همچنین بخوانید: نکات مثبت و منفی کورین

جلوگیری از آسیب دیدگی های دیگر

می دانیم که در بیشتر موارد، کورین قابل ترمیم و تعمیر است. اما می توانید از موارد زیر پیروی کنید تا از وارد شدن آسیب های دائمی به آن جلوگیری شود.

 • از استفاده مواد شیمیایی قوی همچون پاک کننده رنگ و پاک کننده های اجاق گاز و فر بر روی سطح کورین خودداری کنید. اگر مقداری از این مواد بر روی سطح سالید سرفیس ریخته شد، در همان لحظه با فشار آب زیاد سطح را کاملا پاک کنید و مطمئن شوید قطره ای از این گونه مواد بر روی سطح باقی نمی ماند.
 • از انجام برش مستقیم بر روی سطح کورین شدیدا اجتناب کنید. برای این منظور می توانید هنگام آشپزی، از تخته برش استفاده کنید.
 • ریختن آب جوش بر روی کورین به آن آسیبی وارد نخواهد کرد، اما پیشنهاد می شود در صورتیکه لازم است آب جوش را در سینک و روشویی کورینی خالی کنید، همزمان شیر آب سرد را نیز باز بگذارید.
 • پاک کننده های اسیدی باعث وارد شدن آسیب های جدی به سطح سالید سرفیس می شوند.

منبع: www.corian.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


مقالات ما


<strong>مراقبت و نگهداری از کورین (سالید سرفیس)</strong>
 • 1
 • نوامبر
 • مراقبت و نگهداری از کورین (سالید سرفیس)

  در طی سالیان اخیر، کورین جزو متریال هایی بوده است که بیشترین تقاضا را در میان دیگر متریال ها برای مصارف خانگی، تجاری ...

  <strong>اطلاعاتی که باید قبل از خرید سنگ مصنوعی کورین بدانیم</strong>
 • 1
 • نوامبر
 • اطلاعاتی که باید قبل از خرید سنگ مصنوعی کورین بدانیم

  کورین حدود 50 سال است که تولید شده و یک نقطه اتکا در آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی است. محصولی که در ...

  نکات مثبت و منفی کورین
 • 6
 • نوامبر
 • نکات مثبت و منفی کورین

  از آنجایی که هیچ چیز در این جهان، کامل و بی نقص نیست و هرچیز ترکیبی از یک سری ویژگی ها و نکات ...

  سنگ کورین: مزایا و معایب، مراقبت و نگهداری، کاربردها، نمونه اجرا شده و …
 • 18
 • مارس
 • سنگ کورین: مزایا و معایب، مراقبت و نگهداری، کاربردها، نمونه اجرا شده و …

  سنگ مصنوعی کورین چیست؟ ابتدا بهتر است درباره نام کورین صحبت کنیم و ریشه آن را بررسی کنیم. در سال 1967 شرکت ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  شماره تماس

  ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۰۵
  (داخلی 204)

  ادرس

  تهران، اتوبان همت غرب، مجتمع رزمال، برج شمالی، طبقه سوم، واحد304

  پست الکترونیک

  info@uranusstone.com

  برچسب ها


  error: